• - Νίκος Τζίνης
  • - Δημήτρης Δημόπουλος
  • - Νίκος Μαλάκος

Δε βρέθηκαν αποτελέσματα.

• Ένα εύκολο απόγευμα είχε η Α.Ε.Κ. που κέρδισε άνετα το Ολυμπιακό Βόλου 5-1, στο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας, για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Ένωση ήταν πρωτοπόρος στη βαθμολογία, στο +6 από τον δεύτερο Ολυμπιακό (3ν-2ι-1η) και όδευε προς την κατάκτηση του τίτλου, ύστερα από πέντε χρόνια, κάτι που πραγματοποίησε ένα σχεδόν μήνα μετά. Ο Βόλος έπαιζε για πρώτη φορά στην Α Εθνική, στο τέλος όμως του πρωταθλήματος τερμάτισε τελευταίος και υποβιβάστηκε. Η ομάδα της Μαγνησίας είχε στις τάξεις της τον τερματοφύλακα Στράτο Γιδόπουλο, τον οποίο απέκτησε από τον Απόλλωνα. Ο Γιδόπουλος αργότερα ασχολήθηκε επιχειρηματικά με νυχτερινά κέντρα, οι εφημερίδες τον αποκαλούσαν "ο άρχοντας της νύχτας", το 1988 ανέλαβε με τη μορφή managment ,από τον Ανδρέα Ζαφειρόπουλο, την προεδρία της Α.Ε.Κ. και ήταν αυτός που έντυσε στα κιτρινόμαυρα Okonski, Savevski και προσέλαβε τον Bajevic προπονητή.
    Στον αγώνα ο Γιδόπουλος κράτησε σχεδόν μόνος του τους επιθετικούς της Α.Ε.Κ. και το σκορ θα μπορούσε να πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις, η ένωση άνοιξε το σκορ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου 41΄ με τον Κώστα Νικολαΐδη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο δικέφαλος υπήρξε καταιγιστικός και με τέρματα των Παπαγεωργίου 57΄, 70΄, Σταματιάδη 64΄ και ένα ακόμη του Νικολαΐδη 76΄ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ και απλά ο Συνετόπουλος μείωσε στο 82΄.