• 9 Γιώργος Σιδέρης
  • 10 Παναγιώτης Κυπριανίδης
  • 11 Βασίλης Μποτίνος

Δε βρέθηκαν αποτελέσματα.

• Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για τις 24 Ιανουαρίου 1965, και παρόλη την βροχή που έπεφτε ασταμάτητα όλη μέρα και είχε μετατρέψει το γήπεδο σε βούρκο, είχαν μαζευτεί 35.000 φιλοι των δυο ομάδων και έτσι ο Γερμανός διαιτητής Horst Mathieu σφύριξε έναρξη. Στο 32' η βροχή δυνάμωσε και ο διαιτητής έκανε προσπάθεια να διακόψει το παιχνίδι αλλά οι φίλαθλοι απείλησαν με είσοδο στον αγωνιστικό χώρο φωνάζοντας το σύνθημα "Θα μπούμε μέσα" και έτσι το ματς συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
    Μετά το τέλος της ανάπαυλας ο διαιτητής βγήκε στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους αρχηγούς των δυο ομάδων Σταματιάδη και Πολυχρονίου, και αποφάσισε την οριστική διακοπή του αγώνα ο οποίος σε εκείνο το σημείο ήταν στο 0-0.

• Άλλο ένα μεγάλο "διπλό" στο Φάληρο για την Α.Ε.Κ. της δεκαετίας του '60. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30' με τον Παπάζογλου, αλλά στην επανάληψη μέσα σε ένα 7λεπτο (57'-63') οι Κώστας Παπαγεωργίου και Μίμης Παπαϊωάννου πέτυχαν την ανατροπή. Με τη νίκη αυτή η Ένωση κατάφερε να διατηρηθεί "ζωντανή" στο κόλπο του τίτλου, καθώς μείωσε τη διαφορά της από τον προπορευόμενο Παναθηναϊκό στους δύο πόντους. Οι πράσινοι πάντως διαχειρίστηκαν σωστά το προβάδισμά τους και έμειναν μέχρι τέλους στην κορυφή.