• 14 Bo Henriksen
  • 19 Tommy Schram
  • 20 Morten Avnskjold (64')
  • 24 Thomas Knudsen (72')

• Τα 4 γκολ του Ντέμη Νικολαΐδη είναι ρεκόρ επίτευξης τερμάτων σε Ευρωπαϊκό αγώνα της Α.Ε.Κ.
  • Στο στάδιο “Νίκος Γκούμας” η Α.Ε.Κ. αντιμετώπισε τη Herfolge, από την Δανία, στον πρώτο αγώνα της φάσης των “48” του κυπέλλου UEFA. Η Herfolge ήταν πρωταθλήτρια Δανίας και το είχε κατακτήσει για πρώτη φορά στην ιστορία της. Οι Δανοί είχαν αποκλειστεί από την Rangers, στον τρίτο προκριματικό του Champions League, ενώ στον πρώτο γύρο του κυπέλλου UEFA έβγαλαν έξω την ΑΙΚ Στοκχόλμης. Η Herfolge δεν υπάρχει πια, το 2009 ενώθηκε με την Koge δημιουργώντας την HB Koge. Η Α.Ε.Κ. δεν είχε παιχνίδια στα πόδια της από αρχές του μήνα, όταν έπαιξε αγώνα κυπέλλου στο Αλκαζάρ. Η ΕΠΟ είχε αποφασίσει αναβολή του πρωταθλήματος για δυο εβδομάδες, για να καλύψει την ΕΠΑΕ που ήθελε να αναβάλει αγώνα του Ολυμπιακού, για να μη ταλαιπωρηθεί στις υποχρεώσεις του στο Champions League.
    Σε ένα μισό άδειο γήπεδο μιας και το όνομα της Herfolge δεν ενθουσίαζε, η Ένωση ξεκίνησε δυνατά και πίεζε, ωστόσο γκολ δεν έμπαινε και το ημίχρονο έληξε με 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν. Τα γρήγορα γκολ του Ντέμη Νικολαϊδη, στο 48΄ και το 53΄ έριξαν την ψυχολογία των Δανών, που ήρθαν για την λευκή ισοπαλία. Ο Άκης Ζήκος στο 61΄με κεραυνό έκανε το 3-0 και στο 64΄ ο Νικολαϊδης πέτυχε χατ-τρικ. Το τελικό 5-0 έγινε και πάλι από τον Ντέμη στο 75ο λεπτό. Ο Νικολαΐδης πέτυχε καρέ των γκολ σε Ευρωπαϊκό παιχνίδι και είχε γίνει μόλις ο δεύτερος Έλληνας που το πετύχαινε αυτό, ο πρώτος ήταν ο Αντώνης Αντωνιάδης, στο 5-0 του Παναθηναϊκού επί της Jeunesse Esch. Οι κιτρινόμαυροι οπαδοί επευφημούσαν τον Toni Savevski που είχε μείνει εκτός αποστολής, ενώ σε ανύποπτη στιγμή είχε δηλώσει πως στο τέλος της χρονιάς θα σταματούσε το ποδόσφαιρο, τελικά το έκανε νωρίτερα αναλαμβάνοντας μάλιστα χρέη προπονητή στη θέση του Παθιακάκη.