• 18 Βασίλης Ρέντζας (80')
  • 19 Κωνσταντίνος Μακρής
  • 44 Παναγιώτης Μπάλλας

• M.V.P. του αγώνα ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος.
  • Για τον επαναληπτικό αγώνα της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου, η Α.Ε.Κ. αντιμετώπισε την Λάρισα στο Ο.Α.Κ.Α. Στον πρώτο αγώνα οι βυσσινί είχαν κερδίσει 2-1, με γκολ του Krizman στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Ένωση ήταν πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, σε τέσσερις μέρες είχε τον αγώνα με τον Λεβαδειακό που θα σφράγιζε και μαθηματικά τον τίτλο, στην Α.Ε.Κ. όλοι έλπιζαν σε νίκη επί της Α.Ε.Λ. για να διεκδικήσουν και το νταμπλ μετά από 40 χρόνια. Ωστόσο η Λάρισα δυσκόλεψε τους κιτρινόμαυρους.
    Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξόδεψαν λεπτά χωρίς να μπορέσουν να δημιουργήσουν κάτι που συνέβη και στο δεύτερο ημίχρονο, αναγκάζοντας τον Jimenez να αλλάξει πρόσωπα και σύστημα. Μετά το 76' η Ένωση βρήκε σφυγμό και άρχισε να απειλεί, στα τελευταία λεπτά η Α.Ε.Κ. κατασκήνωσε στην περιοχή της Λάρισας και οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το χρυσό γι'αυτούς 0-0, μέχρι το 94ο λεπτό που μετά από εκτέλεση κόρνερ του Araujo η μπάλα έφτασε στον Χριστοδουλόπουλο και αυτός με ένα εντυπωσιακό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας την πρόκριση στον τελικό, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, στην Ένωση.