• 10 Johan Vonlanthen
  • 11 Patrik Jezek (60')
  • 22 Sasa Ilic
  • 31 Jorge Vargas (46')

• Η Α.Ε.Κ. αντιμετώπιζε την Αυστριακή Salzburg, στο Ο.Α.Κ.Α. για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου UEFA, αγώνας play off με τα σημερινά δεδομένα. Οι δυο ομάδες συναντιόνταν μετά από 13 χρόνια, το 1994 είχαν βρεθεί στον ίδιο όμιλο Champions League μαζί με Ajax και Milan. Α.Ε.Κ. και Salzburg είχαν αποκλειστεί από τα προκριματικά του Champions League, λίγες μέρες πριν, η Ένωση από τη Sevilla με δυο ήττες στον τρίτο προκριματικό γύρο και οι Αυστριακοί αφού απέκλεισαν την Λετονική Ventspils, στον δεύτερο προκριματικό, αποχαιρέτησαν την διοργάνωση από την Shakhtar Donetsk αργότερα.
    Μπροστά σε 40000 ενωσίτες το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ ο Geraldo, ωστόσο το πρώτο ημίχρονο κύλησε χαλαρά για τις δυο ομάδες, αφού η Α.Ε.Κ. δεν έβρισκε διαδρόμους για να απειλήσει και η Salzburg έπαιζε κλεισμένη πίσω. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες ξεκίνησαν με την ίδια νοοτροπία, στο 57΄ όμως, μετά από σέντρα του Tozser, ο Rivaldo με άψογο γυριστό σουτ έκανε το 2-0. Στο 71΄οι Αυστριακοί έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Vargas και στο 82΄ ο Κονέ, μετά από σέντρα του Tozser, έδωσε τη χαριστική βολή κάνοντας το 3-0, σκορ πρόκρισης για τους κιτρινόμαυρους. Στο παιχνίδι αυτό έκαναν το ντεμπούτο τους με την ομάδα οι Macho, Manu και Blanco.