• 73'
  • 82'
  • 90+2'
    Τέλος 2ου ημιχ.
  • Στην Τούμπα η Α.Ε.Κ. αντιμετώπισε τον γηπεδούχο Π.Α.Ο.Κ. για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Ένωση ήταν δεύτερη με 62 βαθμούς, στους -2 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό ο οποίος ένα μήνα πριν κέρδισε στην ένσταση που έκανε για αντικανονική συμμετοχή του ποδοσφαιριστή Wallner της Καλαμαριάς, στον αγώνα Απόλλωνας Πόντου-Ολυμπιακός 1-0, με αποτέλεσμα να κερδίσει αυτός τους τρεις χαμένους βαθμούς στη Θεσσαλονίκη. Ο Π.Α.Ο.Κ. χωρίς Ιβάν Σαββίδη ακόμα, ήταν ένατος χωρίς να διεκδικεί τίποτα αφού και στο κύπελλο αποκλείστηκε νωρίς από τον Θρασύβουλο. Η Α.Ε.Κ. με επιβλητική εμφάνιση σκόρπισε τον Π.Α.Ο.Κ. 4-0 στην Τούμπα. Αυτή ήταν η μεγαλύτερη σε έκταση σκορ νίκη της Ένωσης εκτός έδρας με αντίπαλο τον Π.Α.Ο.Κ. στην Α Εθνική ή Superleague. Το 2002 είχε κερδίσει μέσα εκεί και πάλι με το ίδιο σκορ, όμως για τον θεσμό του κυπέλλου.
    Το σκορ άνοιξε στο 20' με κεφαλιά ο Παπασταθόπουλος αφού είχε προηγηθεί δοκάρι με τον Rivaldo και στο 23' με τον Blanco διπλασίασε τα τέρματα της.  Το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε ο Λυμπερόπουλος με σουτ στο 25' και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 82' ο Kallon. Μετά το 3-0 και από το πρώτο ημίχρονο οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. ξεκρέμασαν τα πανό και αποχωρούσαν από το γήπεδο, ενώ αυτή ήταν η 11η νίκη της Α.Ε.Κ. σε εκτός έδρας για μια περίοδο και αποτελεί ρεκόρ.