13 Φωστήρας Φωστήρας 34 8-12-14 37-53 62
14 Ολυμπιακός Βόλου Ολυμπιακός Βόλου 34 10-8-16 26-43 62
16 Πιερικός Πιερικός 34 5-14-15 26-48 58
17 Απόλλων Σμύρνης Απόλλων Σμύρνης 34 7-8-19 32-55 56
18 Ολυμπιακός Λευκωσίας Ολυμπιακός Λευκωσίας 34 2-7-25 14-63 43
Αφαιρέσεις βαθμών
Ολυμπιακός Λευκωσίας 1 Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας μηδενίστηκε και έχει έναν βαθμό λιγότερο.Αυτό γιατί στις 2 Ιανουαρίου 1972 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό για την 14η αγωνιστική,οπαδοί της Κυπριακής ομάδας,εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο στο 89ο λεπτό και χτύπησαν τον διαιτητή κύριο Πανάκη επειδή κατοχύρωσε τέρμα του Ολυμπιακού.Ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα που σε εκείνο το σημείο ήταν 0-0.Η ομάδα του Πειραιά κέρδισε στα χαρτιά με 0-2.
Ολυμπιακός Λευκωσίας 1 Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας τιμωρήθηκε με μηδενισμό γιατί στον αγώνα με τον Ολυμπιακό για την 14η αγωνιστική που έγινε στις 2 Ιανουαρίου 1972 διεκόπη εις βάρος του από τον διαιτητή κύριο Πανάκη στο 89ο λεπτό.Αιτία η είσοδος θεατών στον αγωνιστικό χώρο.Το σκορ σε εκείνο το λεπτό ήταν 0-1 και είχε ανοίξει ένα λεπτό νωρίτερα.