• 15 Alvaro Portilla (74')
  • 19 Κώστας Μενδρινός (62')
  • 32 Kristi Vangjeli
  • 33 Deividas Cesnauskis (71')

• O Nacho Scocco βραβεύτηκε ως M.V.P. της αγωνιστικής με ποσοστό ψήφων 82,76% ενώ το πρώτο τέρμα που σημείωσε στο 58ο λεπτό ψηφίστηκε ως το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής με ποσοστό 94,04%
  • Η Α.Ε.Κ. ανέβηκε Θεσσαλονίκη, να αντιμετωπίσει τον Άρη, στο Κλεάνθης Βικελίδης, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Ένωση είχε κακό ξεκίνημα στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, αφού είχε μόλις μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες, η δεύτερη ήττα στον Βόλο ήταν η αιτία που ο Bajevic παραιτήθηκε. Την 5η αγωνιστική με τη Ξάνθη στον πάγκο κάθισε ο Χριστόφορος Κόλα και μια εβδομάδα πριν τον αγώνα με τον Άρη, η διοίκηση ανακοίνωσε την πρόσληψη του Manolo Jimenez στον πάγκο του δικεφάλου. Ο Ισπανός κόουτς ήταν προπονητής της Sevilla μέχρι τον Μάρτιο, όταν απολύθηκε μετά την αναπάντεχη ισοπαλία επί της Xerez. Στο πρώην “Χαριλάου” παρουσιάστηκε μια άλλη ομάδα, η Α.Ε.Κ., μετά το πρώτο δεκάλεπτο, άρχισε να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Στο 41ο λεπτό ο Παντελής Καφές άνοιξε το σκορ μετά από ασθενή απόκρουση του Σηφάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολύ τα πράγματα, ο Nacho Scocco με μακρινό δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα των κιτρινόμαυρων, στο 58ο λεπτό και στο 68΄ και πάλι ο Αργεντινός έκανε το 3-0. Το σκορ έκλεισε ο Rafik Djebbour στο 92΄, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.
    Η ιδανική πρεμιέρα του Ισπανού στον πάγκο της Α.Ε.Κ. ανάγκασε τον τύπο να αποθεώσει τον Jimenez και την φρέσκια ομάδα που παρουσίασε, μετά από 4 μέρες όμως η κακή Α.Ε.Κ. επέστρεψε στις Βρυξέλλες όπου έχασε 3-0 από την Anderlecht, ενώ αργότερα κέρδισε τον Παναθηναϊκό. Η γενική πορεία του Ισπανού στον πάγκο του δικεφάλου, στην πρώτη του περίοδο, ήταν Σκωτσέζικο ντους μια κρύο μια ζεστό ωστόσο κατάφερε να κατακτήσει έναν τίτλο για την Α.Ε.Κ. το κύπελλο Ελλάδος κερδίζοντας 3-0 τον Ατρόμητο στον τελικό.