• - Αυγέρης (53')
  • - Μερδίτης

• - Μιχάλης Κουλούρης (53')
  • - Θανάσης Δανέλης (59')

• Στο Δημοτικό γήπεδο Χαλκίδας η Α.Ε.Κ. φιλοξενήθηκε από τον Α.Ο.Χαλκίς στον πρώτο αγώνα κυπέλλου για την φάση των "16". Η ομάδα της Εύβοιας έπαιζε στη Γ' Εθνική, στον Νότιο όμιλο, είχε τερματίσει στην πέμπτη θέση και στο κύπελλο είχε αποκλείσει Ηρακλή Καβάλας και ΑΟ Νεάπολης. Η Ένωση στο κύπελλο πέρασε την Ηλιούπολη αλλά ζορίστηκε από την Καλλιθέα στην επόμενή φάση. Η νέα χρονιά για την Α.Ε.Κ. δεν μπήκε καλά στο πρωτάθλημα αφού έχασε από τον Παναθηναϊκό 2-1 και ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Άρη με τους δυο αγώνες να γίνονται στο Ο.Α.Κ.Α. Μπροστά σε 16000 θεατές, αφού το μικρό γήπεδο της Χαλκίδας αποδείχθηκε λίγο για τις ανάγκες του αγώνα, η Α.Ε.Κ. και πάλι δυσκολεύτηκε να κερδίσει.
    Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 και ο δικέφαλος είχε ένα δοκάρι με τον Θωμά Μαύρο στο 30'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Marton Esterhazy άνοιξε το σκορ με απευθείας φάουλ στο 53', οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν και στο 72' ισοφάρισαν σε 1-1 με σουτ του Μιχάλη Κουλούρη μέσα σε αποθέωση από το κοινό. Ωστόσο ο Esterhazy στο 80' έσωσε την Α.Ε.Κ. διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η Ένωση εκείνη τη χρονιά έφτασε μέχρι τα ημιτελικά του κυπέλλου όπου αποκλείστηκε από τον μετέπειτα κυπελλούχο Παναθηναϊκό.