• 10 Levente Schultz
  • 14 Akos Fuzi (23')
  • 18 Zoltan Jagodics (77')
  • 20 Bela Kovacs (46')

• Ο Ντέμης Νικολαΐδης με τα 3 γκολ που πέτυχε έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής της Α.Ε.Κ. που πετυχαίνει χατ-τρικ στην ιστορία των Ευρωπαϊκών κυπέλλων.
  • H Α.Ε.Κ. αντιμετώπισε την Ουγγρική Ferencvaros, στο γήπεδο Νίκος Γκούμας, για τον επαναληπτικό αγώνα του δευτέρου προκριματικού γύρου του κυπέλλου UEFA. Οι Μαγυάροι είχαν κερδίσει στον πρώτο αγώνα με 4-2, μάλιστα προηγήθηκαν με 4-0 αλλά έσωσαν την παρτίδα τα γκολ του Νικολαϊδη και του Sebwe. Η Ένωση 3 μέρες πριν τη ρεβάνς είχε αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, για το πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον 3-1. Στο τέλος εκείνου του αγώνα ο προπονητής του δικεφάλου, Dragoslav Stepanovic, είχε συνομιλία με τον Νικολαϊδη θέλοντας να του τονίσει πόσο σημαντικός είναι ο αγώνας με την Ferencvaros, και ο Ντέμης του υποσχέθηκε να κάνει τα πάντα. Ο επιθετικός της Α.Ε.Κ. κράτησε το λόγο του αφού ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα που μαζί με την βοήθεια του εκδηλωτικού κόσμου η Ένωση ανέτρεψε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό. Στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Ντέμη έγινε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα με εκτέλεση πέναλτι του ίδιου η Α.Ε.Κ. είχε το σκορ πρόκρισης. Οι Ούγγροι τα είχαν χαμένα, αφού οι κιτρινόμαυροι παίκτες έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο και στο 25΄ο Μαλαδένης κέρδισε άλλο ένα πέναλτι που εκτέλεσε και πάλι εύστοχα ο “Ντεμίνιο“, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του χατ-τρικ με την Α.Ε.Κ. στην Ευρώπη. Στην επανάληψη η Ένωση έπαιζε χωρίς άγχος και στο 64΄ ο Γιώργος Δώνης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο σκορ εκτοξεύοντας το στο 4-0. Η ομάδα της Ferencvaros φάνηκε λίγη μέσα στο γήπεδο και έδειξε ότι η νίκη στον πρώτο αγώνα μάλλον τυχαία ήταν.