• 85'
    - Τζήμας
  • 90'
    Τέλος 2ου ημιχ.
  • Άσχημα τελείωσε τη χρονιά η Α.Ε.Κ., αφού γνώρισε την ήττα στην Καλλιθέα με 3-2 από την τοπική ομάδα για την φάση των "32" του κυπέλλου. Η Καλλιθέα ήταν νεοφώτιστη στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής και εκείνη τη χρονιά τερμάτισε 14η πάνω ακριβώς από τη ζώνη υποβιβασμού. Η Α.Ε.Κ. πήγε με ελλείψεις στο παιχνίδι αυτό από προβλήματα αλλά και το μυαλό στο πρωτάθλημα, αφού μετά από τέσσερις μέρες είχε το ντέρμπι στο Ο.Α.Κ.Α. με τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό και στη βαθμολογία είχε μείνει πίσω από την Λάρισα στο -5 (βαθμ.συστ 2-1-0).
    Στο Δημοτικό στάδιο της Καλλιθέας η Α.Ε.Κ. άνοιξε γρήγορα το σκορ, μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Πήττα. Το γεγονός αυτό καθησύχασε ακόμα περισσότερο τους κιτρινόμαυρους παίκτες και η Καλλιθέα το εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο, ισοφαρίζοντας αρχικά με πέναλτι του Χατζηράπτη στο 11΄ και στο 21' με τον Τσεβρετζή πήρε το προβάδισμα. Στο 56΄ ο Πήττας με δεύτερο τέρμα ισοφάρισε σε 2-2, ο Janjanin είχε δοκάρι στο 60' αλλά τη μεγάλη νίκη πήρε η Καλλιθέα, με την κεφαλιά του Τζήμα στο 85'. Η Ένωση ωστόσο στον επαναληπτικό κέρδισε 2-0 και πέρασε στον προημιτελικό, ενώ μεγάλη έκπληξη ήταν ο αποκλεισμός του Π.Α.Ο.Κ. από την Καστοριά σε εκείνη τη φάση. Μετά την Καλλιθέα η Α.Ε.Κ. συνάντησε τον Ολυμπιακό, από τον οποίο αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου όταν έχασε στη Φιλαδέλφεια στον πολυσυζητημένο εκείνο αγώνα με την δωροδοκία κυρίως του Θεολόγη Παπαδόπουλου αλλά και την ανάμειξη και άλλων παικτών.